Нафтовий шок та конфлікт на Близькому Сході призвели до виходу з ОПЕК Об’єднаних Арабських Еміратів, а тепер Ірак розглядає можливість зробити те ж саме. Ірак хоче збільшити свою квоту видобутку нафти в рамках ОПЕК або навіть покинути картель, якщо цього не станеться. Нафта є важливим джерелом доходу для Іраку, і країна прагне досягти великих обсягів видобутку нафти у найближчі роки. ОАЕ вийшли з ОПЕК через нестачу квоти та конфлікти з Саудівською Аравією. Вони мали можливість збільшити виробництво нафти, але були обмежені квотою.